نماینده رسمی پیمتاش در ایران

اتصالات UPVC

اتصالات پیمتاش UPVC فشار قوی

اتصالات UPVC پیمتاش ترکیه در برابر چالش‌هایی همچون لرزش مداوم و اثر ضربه‌‌ی قوچ، دمای شدید، تغییر فشار و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی بسیار خورنده، از مقاومت بالایی برخوردار هستند. این اتصالات، مطابق با استاندارد اروپایی EN1452 تولید می‌شوند و نیاز سیستم‌های لوله‌کشی فشار قوی UPVC، از جمله تصفیه خانه‌ی استخرها و جکوزی‌ها، شبکه‌های توزیع آب آشامیدنی، شبکه‌های فاضلاب و سیستم‌های آبیاری را برآورده می‌سازند.

اتصالات لوله کشی

اتصالات لوله کشی، قطعاتی هستند که با اتصال لوله‌ها به یکدیگر و به تجهیزات، نقش مهمی در شکل‌گیری سیستم لوله کشی دارند. این اتصالات، انواع مختلفی دارند و جهت دستیابی به اهداف متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ از جمله:

  • تغییر جهت جریان سیال
  • ایجاد انشعاب
  • کاهش قطر لوله
  • اتصال به تجهیزات کمکی
  • مسدود ساختن مسیر در انتهای خط لوله

اتصالات UPVC رزوه‌ای و چسبی پیمتاش

اتصالات چسبی، یکی از انواع اتصالات یو پی وی سی UPVC هستند. بر خلاف چسب‌های معمولی، چسب UPVC  مورد استفاده برای این اتصالات، در برابر مواد شیمیایی و سیالات خورنده مقاوم است و پیوند محکمی میان لوله‌ها و اتصالات UPVC ایجاد می‌کند که فاقد هرگونه درز و نشتی باشد.

اتصالات رزوه‌ای، یکی دیگر از انواع اتصالات UPVC هستند که بسته به قطر لوله و شرایط کاری سیستم مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این فرآیند، رزوه‌های نر (که در قسمت بیرونی لوله یا اتصال قرار دارند) در رزوه‌های ماده (که در قسمت داخلی لوله یا اتصال قرار دارند) پیچ می‌شوند و اتصالی مستحکم و قابل اطمینان را ایجاد می‌کنند.

عمده‌ترین تفاوت این دو اتصال در این است که اتصالات چسبی یو پی وی سی، اتصالاتی دائمی به شمار می‌روند اما اتصالات رزوه‌ای، نیمه دائمی بوده و قابل تعویض هستند.

نکته: توصیه می‌شود در قسمت‌هایی که دمای آب بالا است (مثلا در قسمت ورودی مبدل حرارتی) از اتصالات فلزی استفاده شود و خروجی مبدل، شامل مغزی فلزی و اتصالات UPVC یکسر مغزی باشد.

چسب‌های UPVC برند Hydro & Seal انگلستان

برند Hydro & Seal، سبد کاملی از انواع چسب، پرایمر و کلینر را برای سیستم‌های لوله‌کشی فشار قوی UPVC ارائه می‌کند. چسب‌های این برند در ویسکوزیته‌های مختلف عرضه می‌شوند و  جهت اتصال لوله و اتصالات در سایزهای مختلف کاربرد دارند. به شدت توصیه می‌شود که پیش از فرآیند چسب‌کاری، از کلینر CL-20 و پرایمر PR-10 این برند استفاده شود. این محصولات با پاک کردن هرگونه چربی و گرد و خاک و نرم کردن سطوح لوله و اتصال، به فرآیند چسب‌کاری کمک می‌کنند. چسب‌ها، کلینر و پرایمر Hydro&Seal، مورد تایید موسسه‌ی آمریکایی NSF International و موسسه‌ی Lloyd’s Register انگلستان می‌باشند.

اتصالات UPVC پیمتاش را از کجا تهیه کنیم؟

شرکت میراب آرین، نماینده‌ی انحصاری پیمتاش ترکیه در ایران است و واردات و توزیع مستقیم محصولات این برند از جمله انواع اتصالات UPVC پیمتاش را بر عهده دارد. اتصالات یو پی وی سی Pimtas به سه دسته‌ی چسبی، یکسر دنده و دوسر دنده تقسیم می‌شوند و از سایز  ½ اینچ (۱۶ میلی متر) تا ½۱۲  اینچ (۳۱۵ میلی متر) موجود هستند.