نماینده رسمی پیمتاش در ایران

زانویی UPVC

زانویی UPVC، یکی از پرکاربردترین اتصالاتی است که در سیستم‌های لوله‌کشی فشار قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعه در قسمت‌هایی از خط لوله کاربرد دارد که به دلیل محدودیت فضا یا سایر پیچیدگی‌های سیستم، نیاز به تغییر جهت مسیر جریان وجود داشته باشد. زانویی‌های UPVC پیمتاش برای ایجاد زاویه در خطوط لوله‌کشی به میزان ۴۵ یا ۹۰ درجه مورد استفاده قرار می‌گیرند و به صورت چسبی و رزوه‌ای موجود هستند.

انواع زانویی پیمتاش که توسط میراب آرین، تنها نماینده‌ی رسمی پیمتاش در ایران، به بازار عرضه می‌شوند، عبارتند از:

زانویی ۹۰ درجه چسبی پیمتاش

این محصول، که به نام زانویی قائم هم شناخته می‌شود، به منظور اتصال دو قطعه لوله‌ی UPVC و ایجاد زاویه‌ی ۹۰ درجه میان آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. زانو ۹۰ درجه چسبی پیمتاش (UPVC Solvent Cement 90° Elbow)، از سایز ۲۰ تا ۳۱۵ میلی متر موجود است.

زانویی ۴۵ درجه چسبی پیمتاش

این اتصال چسبی، دو قطعه لوله‌ی UPVC را با زاویه‌ی ۴۵ درجه به یکدیگر متصل می‌کند. به طور کلی، در صورت نیاز به تغییر جهت جریان به میزان ۹۰ درجه در سیستم لوله‌کشی فاضلاب، توصیه می‌شود به جای یک زانویی ۹۰ درجه از دو زانویی ۴۵ درجه استفاده شود. این اقدام، منجر به افزایش شعاع انحنا در قسمت مورد نظر می‌شود و احتمال بروز گرفتگی در سیستم را کاهش می‌دهد. استفاده از زانویی ۴۵ درجه در سیستم لوله‌کشی همچنین باعث کاهش میزان مقاومتی می‌شود که سیال باید در مسیر خود بر آن غلبه کند. به این ترتیب، افت فشار در سیستم کاهش می‌یابد و فشار کمتری هم به پمپ وارد می‌‌شود.

زانو ۴۵ درجه چسبی پیمتاش (UPVC Solvent Cement 45° Elbow)، از سایز ۲۰ تا ۳۱۵ میلی متر موجود است.

زانویی ۹۰ درجه یکسر دنده پیمتاش

این اتصال، جهت مسیر جریان را به میزان ۹۰ درجه تغییر می‌دهد. همانطور که از نام آن برمی‌آید، زانویی قائم یکسر دنده دارای یک سرِ چسبی و یک سرِ دنده‌ای است. این قطعه، به منظور اتصال لوله‌ی UPVC به اتصالات بیرون دنده کاربرد دارد و از این رو، برای اتصال انواع تجهیزات و شیرآلات به سیستم لوله‌کشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زانو ۹۰ درجه یکسر دنده پیمتاش (UPVC One Side Female Threaded 90° Elbow)، از سایز “۸/۳ × ۱۶ تا “۴ × ۱۱۰ موجود است.

زانویی ۴۵ درجه یکسر دنده پیمتاش

این اتصال، برای تغییر جهت جریان به میزان ۴۵ درجه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که این مدل زانویی در یک سر خود دارای رزوه‌ی داخلی است، به منظور اتصال لوله‌ی UPVC به آن دسته از اتصالاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که دارای رزوه‌ی خارجی هستند.

زانو ۴۵ درجه یکسر دنده پیمتاش (UPVC One Side Female Threaded 45° Elbow)، از سایز “۲/۱ × ۲۰ تا “۲ × ۶۳ موجود است.

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید