نماینده رسمی پیمتاش در ایران

شیرآلات UPVC

کمپانی پیمتاش، خط کاملی از انواع شیرآلات یو پی وی سی UPVC را عرضه می‌کند. ویژگی‌های شیرآلات UPVC پیمتاش ترکیه، این محصولات را به انتخاب اول بسیاری از سیستم‌های انتقال و توزیع سیالات، از مواد شیمیایی خورنده گرفته تا آب فوق خالص، تبدیل کرده است. این محصولات در سیستم‌های لوله‌کشی فشار قوی UPVC (PN16) با حداکثر دمای کاری ۶۰ درجه سانتیگراد کاربرد دارند.

شیرآلات صنعتی ترموپلاستیکی

در چند دهه‌ی اخیر، شاهد افزایشی چشمگیر در کاربرد شیرآلات ترموپلاستیکی به جای محصولات فلزی بوده‌ایم. شیرآلات UPVC به دلیل استحکام بالا، وزن سبک و همچنین مقاومت فوق‌العاده در برابر مواد شیمیایی و سایش، یکی از محبوب‌ترین انواع شیرآلات ترموپلاستیکی به شمار می‌روند. این شیرآلات، به آسانی و با استفاده از اتصالات چسبی یا رزوه‌ای نصب می‌شوند و آب‌بندی مطمئن سیستم را تضمین می‌کنند. شیرهای UPVC، تأثیر قابل توجهی بر صرفه‌جویی در هزینه‌های بلند مدت و بهبود عملکرد کلی سیستم دارند.

کاربرد شیر UPVC پیمتاش

شیرهای UVPC، انواع مختلفی دارند که هریک، بنابر طراحی و کارکرد، برای انجام عملیات خاصی در سیستم لوله کشی مورد استفاده قرار می‌گیرند، از جمله:

  • قطع و وصل جریان سیال
  • کنترل جهت جریان سیال
  • مهار جریان سیال
  • جلوگیری از بازگشت جریان سیال
  • بهبود ایمنی از طریق آزاد کرد فشار انباشته شده در سیستم یا تجهیزات
  • جلوگیری از ورود ذرات جامد موجود در سیال به تجهیزاتی مانند پمپ

شیر UPVC دستی و اکچویتوردار

شیرهای دستی از طریق یک عملگر دستی مانند سرفلکه یا اهرم، باز و بسته می‌شوند. این شیرها عمدتاً برای قطع و وصل جریان مورد استفاده قرار می‌گیرند و در مواردی هم برای تنظیم جریان به صورت محدود کاربرد دارند.

شیرهای اکچویتوردار به موتورهای الکتریکی یا سیستم‌های پنوماتیکی مجهز هستند و امکان کنترل خودکار و دسترسی از راه دور توسط اپراتور را برای پروژه‌های حساس یا پروژه‌هایی در مقیاس بزرگ فراهم می‌کنند.

نکته: برخی از شیرها هم تنها زمانی فعال می‌شوند که شرایط خاصی ایجاد شود. به عنوان مثال می‌توان به بسته شدن شیرهای خودکار در صورت بازگشت جریان سیال یا فعال شدن شیرهای اطمینان فشار در صورت بالاتر رفتن فشار از سطح تعیین شده، اشاره کرد.

شیرآلات مهره ماسوره‌ای یو پی وی سی UPVC پیمتاش

در سیستم‌های لوله کشی فلزی، مجری ناچار است مهره ماسوره و شیر فلکه را به صورت مجزا نصب کند. این امر می‌تواند در هنگام باز و بسته کردن شیر، منجر به آسیب وارد شدن به تجهیزات سیستم از جمله فیلتر و پمپ شود و هزینه‌های بالایی را به پروژه تحمیل کند. کمپانی پیمتاش ترکیه با تولید و عرضه‌ی شیرآلات مهره ماسوره‌ای UPVC، از بروز چنین مشکلی در سیستم‌های لوله  کشی فشار قوی UPVC جکوگیری کرده است. نصب آسان، سهولت در باز و بسته کردن (با دست و بدون نیاز به ابزاری خاص) و آب بندی مطمئن، از دیگر ویژگی‌های این شیرها به شمار می‌رود.

شیرآلات UPVC پیمتاش را از کجا تهیه کنیم؟

شرکت میراب آرین، به عنوان تنها نماینده‌ی رسمی پیمتاش ترکیه در ایران، انواع شیرآلات یو پی وی سی UPVC پیمتاش، از جمله شیر توپی مهره‌دار، شیر پروانه‌ای، انواع شیر خودکار، شیر سه راهی و شیر صافی را تامین می‌کند.